TVORBA  |  PROJECTS

ZLATÁ KLASIKA

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2023

produkce, edit, redakce, kreativní koncept / production, editing, creative concept

Zlatá klasika – to jsou recepty na jídla, která se v naší zemi těší té největší oblibě a považujeme je za nedílnou součást české kuchyně. Jde stále z většiny o to nejlepší z české klasiky, ale také jsem zahrnul klasické recepty, které jsme s radostí adoptovali po cestách do Řecka, Chorvatska, Itálie, Asie nebo Ameriky a pojali je za vlastní. Najdete v ní třeba recepty na všemi milovanou pečenou kachnu, vepřové vrabce, řízky, segedín, sekanou, svíčkovou, hovězí líčka, buchtičky s vanilkovým krémem, šišky s mákem, ale i burger, špagety aglio olio, špagety carbonara, Kung pao, kuře Tikka, čevabčiči, lososa s remuládou, srbské rizoto, italské rizoto, fish & chips, carpaccio, řecký salát, caesar salát, tzatziki, caprese… a všechno, na co máte právě teď zrovna chuť.

Vždycky jsem říkal, že je mi bližší být pěšákem klasiky než inovátorem a za každou cenu tvůrcem něčeho, co už je dávno objevené. Je tomu tak dodnes a za ty roky v gastronomii moc dobře vím, která jídla z restauračních lístků mizí jako první.

Když kniha vznikala, měli jsme na paměti hlavně to, aby byla jednoduchá pro orientaci i ve stylu prezentace. Je jednoznačně zaměřená na domácí vaření a tradiční postupy, kde je nejdůležitější, jak to chutná. Je realistická a proveditelná.


PEČEME NEBESKY

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Veronika "BESKY" Beskydiarová

rok vydání / date of release: 2023

produkce, edit, redakce, kreativní koncept / production, editing, creative concept

Pečeme nebesky je má druhá vysněná kniha, která reprezentuje to, co miluji ze všeho nejvíc ─ sladké. Ať jste začátečník, nebo znalec, shodneme se asi všichni na jednom. Každý máme rád pocit, když to prostě vyjde. Že ten čas strávený v kuchyni nebyl zbytečný a že suroviny, úsilí a vše kolem nepřišlo nazmar. Největší výzvou proto pro mě je, aby každý recept byl ten, který se vám povede, a vroucím přáním, abyste s radostí nalistovali další. Také bych si ze srdce přála, aby tato knížka byla součástí vašich volných chvil, kdy máte čas, pohodu a chuť sladce relaxovat.

Knihu jsem rozřadila do tří hlavních kapitol. V první kapitole ─ Jednoduché nebeské pečení ─ vám ukážu, že péct může začít úplně každý. Jsou v ní jednoduché dezerty, celosvětové stálice i oblíbené české klasiky. Druhá kapitola ─ Duely ─ obsahuje sadu vizuálně podobných zákusků, které jsem postavila v pomyslném soubojovém duelu proti sobě, a na vás je, abyste rozhodli, kdo je vítěz. Máte chuť a čas na francouzskou klasiku, na makronky? Anebo dáte přednost rychlovce v podání laskonek? Je to na vás! Třetí kapitola ─Dorty ─ poodhaluje tajemství všeho, co by měl nadšenec do cukrařiny o vysokých piškotech a dortech vědět.


SUPER JEDNODUŠE BEZ MASA

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2022

produkce, edit, redakce, kreativní koncept / author, production, editing, creative concept

Nová kuchařka volně navazuje na předchozí titul Super jednoduše, tentokrát ale výhradně s recepty, které neobsahují maso. Je to možná překvapivé, ale chceme nabídnout rozumnou alternativu bezmasých jídel, která budou běžného strávníka saturovat svou chutí, pestrostí a také sytostí. Bezpečně potěší i zaryté masožravce.

Všechna jídla jsou jednoduchá na přípravu, zůstali jsme věrni konceptu, kdy si uvědomujeme, že ne všichni mají dost času a odhodlání na to, aby trávili u sporáku půl dne. Bezmasá kuchyně vyžaduje možná trochu více ingrediencí, ale nebojte se, všechny bezpečně seženete v supermarketu.

S výběrem surovin jsme zůstali u tradičnějších surovin v jejich přirozené formě. Já mám stále rád pořekadlo, že nejlepší kuchařkou je Matka Příroda. Bezmasá kuchyně totiž žádné náhražky nepotřebuje. Její pestrosti a atraktivity se dá dosáhnout jinak a přirozeněji.

Kniha je určena pro všechny, kteří chtějí buď vybalancovat svůj jídelníček vydatnou bezmasou stravou, nebo pro ty z vás, kteří vyhledáváte bezmasou stravu čím dál častěji, anebo posloužit jako inspirace pro ty, kteří se už bez masa stravují.


VAŘÍME NEBESKY

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Veronika Beskydiarová "Besky"

rok vydání / date of release: 2022

produkce, edit, redakce, kreativní koncept / production, editing, creative concept

"Výhra v soutěži MasterChef je krásný zážitek a pocit zadostiučinění", říká Veronika Beskydiarová, přezdívaná Besky. Vášeň pro vaření má pod kůží už od dětství a není nic hezčího, než když vám osud umožní plnit si v životě své sny. Takovým jedním dalším v řadě je vlastní kuchařka, kde vám Besky představí sadu jídel na doma, které si zamiluje snad každý.

Nechybí tradiční česko-slovenská kuchyně, ale také ohnivá Asie, indická jídla, maso, steaky a ryby a co rozhodně nechybí, je sladké pečení, které má Veronika ze všeho nejradši. Kapitolu trefně nazvala Nebe. Kdo máte chuť nabrat novou svěží nálož inspirace od mladé našlápnuté ženy a dozvědět se i trošku víc o ní samé, neváhejte ani minutu!

Tato kuchařka stojí za to a bude vás po čertech bavit!


ŠÉF
BIOGRAFIE ZDEŇKA POHLRIECHA

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Jan kobylák a Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2022

autor, produkce, redakce, kreativní koncept / author, production, editing, creative concept

"Nejdříve se mi do toho nechtělo. Měl jsem pocit, že jsem už o sobě všechno řekl. Letos to ale bude 50 let, co jsem poprvé vstoupil do profesionální kuchyně a začal cestu, která vede až k tomu, kde se nacházím dnes. Zalíbila se mi nakonec představa popsat mých pět dekád v gastronomii, a jak jsem je prožil. Je taky moc zajímavé zažít některé části života ještě jednou, zavzpomínat na to, co bylo a jak to bylo. Namluvil jsem s kolegou Honzou z našeho nakladatelství na diktafon desítky hodin. On se ptal, já odpovídal a Honza pak vše přenesl na papír, já něco upravil a doplnil. 

Sepsali jsme vše, co předcházelo tomu, než jsem se dostal do veřejného povědomí skrz pořad Ano, šéfe! až po současnost. Povídání o tom, z čeho jsem vzešel, o mých předcích, něco z dětství, něco z učení, přes vojnu až po složitou emigraci a návrat do rodícího se kapitalismu v devadesátkách. Kniha je hlavně o gastronomii tak, jak jsem ji zažil já v socialismu, v zahraničí, v korporacích až po vlastní privátní podnikání. Kde jsem bral inspiraci, jaké jsem měl životní peripetie. Za ty roky už si troufnu říct, že jsem něco viděl, pár lidí potkal a leccos zažil. 

Neskutečně mě to bavilo, je až neuvěřitelné zjistit, kolik toho člověk zažije. Honza do knihy přizval pár známých a kolegů včetně mojí maminky, aby knihu oživil pohledem z druhé strany. Myslím, že to do té biografické mozaiky docela dobře zapadlo. Honza tvrdí, že je vás prý dost, kteří by se se mnou rádi setkali, a tato knížka by mohla osobní setkání alespoň částečně zprostředkovat. Budiž, jestli má pravdu, nedokážu posoudit. Snad to bude někoho zajímat! :)"


2021


NA GRILU

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2021

produkce, edit, redakce, kreativní koncept / production, editing, creative concept


Vařit na grilu, to je pro mě symbol volnosti, svěžesti a setkávání s těmi, které mám rád. Hádám, že v tom nejsem sám, grilování milujeme všichni a není také divu, být venku je prostě fajn.

Každá správná grilovací párty je neodmyslitelně spojená hlavně s masem a i v naší knize ho najdete hojně. Nabízí ale i recepty, které reflektují probíhající změnu životního stylu. Není totiž pochyb o tom, že lidé začínají jíst jídla lehčí a lépe stravitelná. Já za svůj život už snědl masa dost na to, abych zjistil, že pestrost a rovnováha v jídle jsou stejně důležité a zábavné jako pestrost a rovnováha v komplexním životě. Zahrada je v létě navíc plná lákavých čerstvých surovin a nabízí spoustu inspirace.

Kuchařka navazuje na naši knižní produkci z posledních let, kdy kuchařské ego hodně ustoupilo potřebám obyčejného člověka a kdy jsme pochopili, že zdroje, které máme k dispozici my kuchaři, jsou pro běžného spotřebitele často nedostupné. Proto jsme se opět většinově zaměřili na produkty běžně užívané v české domácnosti a na recepty, se kterými si poradí úplně každý.

Celou knížku jsme vytvořili na statku mojí skvělé ženy Zdeničky, na stejném místě, kde vznikaly naše televizní pořady posledních let, abychom zachytili uvolněnou atmosféru a náladu letních slunných dnů.

Věřím a doufám, že tato knížka obohatí a zpestří váš beztak kvalitní repertoár a pomůže vám k úspěchu akce, kterou máme všichni tak rádi.


2020


SUPER JEDNODUŠE

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2020

produkce, edit, redakce, kreativní koncept / production, editing, creative concept


Pár obyčejných surovin, jednoduchý postup a na stole super jídlo. O nic jiného v této kuchařce nejde. Žádná nukleární věda a žádné složitosti. Připravit si něco k jídlu díky této kuchařce zvládne kdokoliv a jídla, která v ní najdete, odrážejí způsob života, jakým žije spousta z nás.

K receptům nebudete potřebovat tisíce ingrediencí ani hromadu nádobí. Omezili jsme se na minimum, aby recepty zvládl bez obtíží úplně každý a výsledek byl přitom vydatný, svěží i tradiční. Uvařit na jedničku se dá totiž i z toho, co seženete v každém supermarketu nebo ve večerce za rohem.

Pokud si čas od času kladete otázku "Co zas budu dnes vařit?", tady je odpověď s řadou nápadů a tipů, které zvládnete stejně hravě jako skládačku z Lega.

Super jídlo se dá totiž připravit i super jednoduše.


VŠE SLADKÉ

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Iveta Fabešová

rok vydání / date of release: 2020

produkce, edit, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept


V nové kuchařce Ivety Fabešové najdete recepty na dezerty, které tvoří základy cukrařiny. Od naprosto jednoduchých až po ty, co vyžadují kus umu. Všechny jsou ale volené tak, abyste je zvládli v pohodlí vašich domácích kuchyní. Výběrem receptů myslí Iveta na všechny. Od malých koláčů z lineckého těsta, které můžete plnit podle vlastní fantazie, přes věnečky, sušenky, rolády, madlenky, ovocné želé, turecký med a karamelky pro děti, čokoládové a vanilkové krémy, marmelády, velké koláče pro celou rodinu, bábovky z mléčné čokolády, biskupský chlebíček, pekanový koláč až po závěrečnou kapitolu s dorty pro ty, kdo mají čas si hrát.

Snahou knihy je přinést do vašich domácností kus poctivé cukrařiny, která pracuje s kvalitními ingrediencemi a postupy a chápe, že vše potřebuje svůj čas.

Kromě receptů Iveta nechává nahlédnout do svého osobního života, protože za každým příběhem stojí obyčejný člověk, který má své sny, přání a trápení. Dozvíte se příběh, který popisuje životní cestu za splněným snem. Příběh, který stál a stále stojí nemalé úsilí a na jehož konci stojí kavárny s poctivými zákusky, za kterými se lidé sjíždějí ze všech koutů republiky. Dokument ale také reflektuje, že za každým snem stojí tvrdá práce a odhodlání, a jak Iveta sama tvrdí: "V životě neexistují žádné jistoty. Každé ráno jdeme znovu a znovu s kůží na trh a pevně doufám, že nikdy nepodlezeme ty pomyslné hranice, které jsme sami sobě nastavili. To je gastronomie. Nikdy nekončící příběh. A právě to na ní nenávidím a miluji zároveň." 


2019


TAKOVÁ NORMÁLNÍ KUCHAŘKA

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2019

produkce, edit, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept


CZ - Už dlouho jsem chtěl udělat kuchařku z obyčejných jídel a surovin pro každého − Takovou normální kuchařku s recepty, které nejsou složité, netrvají dlouho a nákup surovin na jejich přípravu se dá uskutečnit pohodlně v každém běžném obchodě a finančně vás neskolí.
Takové recepty, které má ráda a rozumí jim většina z nás a ze kterých se i každý spokojeně a chutně nají. Ani já doma nevařím jinak - hlavně ať je to dobré, rychle hotové a ať to není žádá věda.
Kniha je souborem jen hlavních jídel a variací omáček, které můžete různě kombinovat. Obsahuje i několik receptů, které ukážou, jak zužitkovat to, co se zrovna nespotřebovalo a co lze použít i další den. A také vám poradí, jaké suroviny mít doma skladem, aby paleta toho, co si doma můžete uvařit, byla co nejširší.
Čím dál tím víc mi připadá, že to, čemu se říká normální, ve společnosti dramaticky vymírá a stává se nenormálním. Pokud se mi s touto knihou podaří rozšířit repertoár vašeho každodenního normálního stravování, budu moc rád. 


2018MÍSTO V SRDCI / A PLACE IN THE HEART

nakladatelství / publishing house: Sevruga

autor / author : Zdenka Pohlreich

rok vydání / date of release: 2018

produkce a sazba / production and typesetting

CZ - Nic z toho, co zazní v této knize, nemůže vyjádřit stav bytí, který zažívám. I kdybych vládla košatou řečí, není možné tento stav popsat. To proto, že vše, co dokážeme slovy vyjádřit, je toliko projevený materiální svět, který pochází ze světa neprojeveného. Neprojevený svět nemá formu, nemá slova, nemá barvu, nemá pohlaví. Je to živé NIC. A považte, jak byste mohli charakterizovat NIC? Vždyť cokoliv, co o NIC vyslovíte, stává se v tu ránu něčím. Všechna slova jsou pouze návod, jak toto NIC zažít. A pokud se vám to podaří, stejně tak jako já objevíte ve svém životě lásku, štěstí a radost.

ENG - Nothing of what is written in this book can fully express the state of being, which I experience. Even if I had the gift of eloquence, I could not describe this state. It is because all that we can put into words is only a reflection of the manifest material world, which comes from the non-manifest world. This non-manifest world has no form, no words, no color, no gender. It is a living NOTHING. And how do you propose to characterize NOTHING? Anything, which you say about NOTHING, becomes something. Words can only be directions on the path to experiencing this NOTHING. And if you succeed and arrive to the end, you may discover love, happiness and joy in your life, just as I did.


OTAKAR III.

nakladatel / publisher: Tomáš Beran

autor / author: Tomáš Beran

rok vydání / date of release: 2018

produkce, redakce, kreativa / production, editing, creativity

biografie Otakara Petřiny alias MC Marpo

CZ - Vždycky je něco za něco. Poznal to i Marpo, vlastním jménem Otakar Petřina, na své cestě mezi špičku ve světě hudby i v boxerském ringu. Biografie muže v Kristových letech přináší komplexní pohled na "bojovníka". Přeneseně i doslovně. Jsme svědky zrodu Otovy hiphopové kariéry, stejně tak můžeme zevnitř pozorovat jeho působení v Chinaski včetně kontroverzního odchodu. Velkolepá show v O2 areně je pak symbolem nejen fenoménu uskupení Troublegang, ale i odvrácené strany úspěchu, především obětí v soukromém životě.  "Tenhle člověk má v sobě ten typ energie a aury, kterými v pozitivním slova smyslu dokáže manipulovat lidmi k dobru. Obdržel komplex spravedlnosti. Té čisté a naivní, která objektivně neexistuje. Jenže on chce, aby existovala, a věří v ni."


ITALSKÁ KUCHAŘKA / THE ITALIAN COOKBOOK

nakladatelství / publisher: Sevruga

autor / author: Riccardo Lucque

rok vydání / date of release: 2018

produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

CZ - Italská kuchyně je známá po celém světě a získala srdce mnoha z nás. Kdo si vůbec dokáže představit vaření bez skvělých italských surovin, vín a sýrů, vyzrálých rajčat San Marzano, voňavé bazalky...? Pro vás všechny, kteří jste si italskou kuchyni zamilovali, vznikla právě tato kuchařka. Pokud se chcete posunout dál, obohaťte se o řadu jednoduchých a skvělých jídel. Tato kuchařka obsahuje 104 receptů na rizota, těstoviny, masa, ryby, saláty, polévky, ale i recepty na pravé italské pečivo a dezerty, bez kterých si žádný Ital svůj oběd nebo večeři ani nedokáže představit. Riccardovi Lucquemu, který se usadil u nás v Česku, máme být za co vděční. Přivezl k nám kus pravé italské gastronomie. Srozumitelné, ležérní a promyšlené zároveň. V jeho restauracích se skutečně přenesete přes hranice dvou států a zažijete stejný pocit, který dobře znáte z dovolených −objevování chutí, ježs takovou radostí při cestách po Itálii obdivujete. Když Riccarda potkáte osobně, máte možnost nasát atmosféru jeho velkorysé a milé italské povahy. Začtěte se do Riccardova životního příběhu, jak potkal svou ženu Irmu, která je českou rodačkou. Kde všude vařil a proč zakotvil v Praze. Úchvatné fotografie z jeho rodného regionu Marche vás bezpečně vtáhnou do děje.Buon Appetito !

ENG - Italian cuisine gained worldwide popularity and won the hearts of many. Who can imagine cooking without the amazing Italian ingredients, the wines, the cheeses, the wonderful ripe San Marzano tomatoes, the fragrant basil ...? This book was created for all those, who fell in love with Italian cuisine. If you want to improve your Italian cooking game, add the wide variety of simple and delicious recipes to your personal arsenal. This cookbook offers 104 recipes for risottos, pasta, meat, fish, salads, and soups, but also recipes for original baked goods and desserts, without which the Italians could not imagine their lunch or supper. We owe much to Riccardo Lucque, who decided to settle here in Czechia. He brought with him a piece of the true Italian gastronomy. The simple, relaxed but well-considered style of cooking. His restaurants flies you across borders and let you experience the same feeling you know so well from your holidays in the sunny south and discover tastes you so admired when traveling through Italy. When you meet Riccardo personally, you can bask in the atmosphere of his gloriously generous and likable Italian temperament. The book offers you insight into the story of Riccardo's life and reveals how he met his Czech wife Irma. You learn about all the places where he cooked and about what made him put down his roots in Prague. The breathtaking pictures of his native region of Marche will draw you into the story. Buon Appetito!


FRESH KUCHYNĚ / FRESH COOKING

nakladatelství / publisher: Sevruga

autor / author: Zdeněk Pohlreich

rok vydání / date of release: 2018

produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

CZ - Čerstvost a lehkost se stávají tématem dnešní doby zcela jednoznačně a časy, kdy kolečko rajčete spolu se zvadlým salátem bylo jedinou čerstvou věcí na talíři, upadnou už brzy v zapomnění. Být fresh bude prostě novou kulturou, to je jistá věc. Chtěli jsme, aby tahle kniha občerstvila váš repertoár a dala vaší kuchyni víc života a dobrých nápadů. Vašemu jídlu sex-appeal, kyslík, energii a pestrost. Není to jen soubor receptů, je to koncept, který vám může značně vylepšit život. Za názvem se skrývá dvojsmysl, na jedné straně vyjadřuje absolutní kvalitu produktů, se kterými pracujeme, ale také svěží mysl, kterou je podstatné si udržet mezi ušima. Přesně tam, kde mohou čerstvé myšlenky získat tvar a prostor. Z čerstvosti jsme si u téhle knihy udělali mantru. Jsem totiž přesvědčen, že když je fresh jídlo, tak budete fresh i vy.

ENG - Fresh and light are the new culinary themes of our time and, hopefully, we soon completely forget the days when a pitiful slice of pinkish tomato and a wilted shred of lettuce were the only "fresh" things on our plates. Fresh is the "word" of the new culture, that much is certain. We created this book to freshen up your cooking repertoire and brought more life and ideas into your kitchen. We wish to bring more energy, variety, more oxygen and sex-appeal to your food. This book is more than a set of recipes, it is a concept designed to improve your life. The name itself has a double meaning. The nature and quality of the ingredients used and dishes created on one hand, and on the other, the mindset to approach both cooking and life. It is this mindset which gives fresh ideas the necessary space and substance. Fresh was our mantra for this book. That is because I am convinced that fresh food means a fresh you.


CUKRFREE / SUGARFREE
kuchařka pro malé i velké / for the little and the big

nakladatelství / publisher: Sevruga

autorky / authors: Jana Dell Plotnárková a Janina Černá

rok vydaní / date of release: 2018

produkce, projekt management / production, project management

CZ - Cukrfree kuchařka pro malé i velké je nepostradatelnou knihou pro každého, kdo se zajímá o zdraví nejen svoje, ale i celé své rodiny. Najdete v ní více než 120 unikátních receptů s minimálním obsahem cukru, a s ideálním poměrem pro tělo prospěšných zdravých tuků a bílkovin. Součástí jsou také výživová doporučení, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak by měla vypadat výživa, nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších. Ve spojení s nádhernými fotografiemi dýchajícími atmosférou Havaje, kde celá kniha vznikala, je kuchařka unikátní knihou, která vás jen utvrdí v tom, že i bez cukru to jde! Všechny recepty v knize jsou přirozeně bezlepkové, vlídné pro diabetiky a všechny, co trápí nadváha.

ENG - The Sevruga publishing company of Zdeněk Pohlreich presents a new cookbook "Cukrfree kuchařka pro malé i velké" - or Sugar Free Cookbook for the Little and the Big - from the authors Jana Dell Plotnárková and Janina Černá. Every year we try to come with inventive and interesting projects and we found this book so intriguing, that we arranged cooperation with the authors. This cookbook is an essential source of inspiration for all who wish to cook healthier both for themselves and for their families. It brings more than 120 unique recipes with minimal sugar content and the ideal balance of beneficial fats and proteins. The book also contains useful information on proper nutrition, not just for adults, but for children as well - including babies. The text, together with the beautiful pictures taken on Hawaii, where the book was created, makes this cookbook a truly unique experience, which shows you, that you really can cook without sugar! All the recipes presented in the book are naturally gluten-free, suitable for diabetics and for all who wish to work on their weight issues. It is not a new diet fad, but a concept of a lifestyle, which can be close to many and beneficial to all.


MY HOME COOKING
anglická mutace

nakladatelství / publisher: Sevruga
autor / author: Zdeněk Pohlreich
rok vydaní / date of release: 2018
produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

ENG - This is an issue in english language of the "Moje domácí kuchyně" cookbook. For Zdeněk Pohlreich, the most often asked question is if he cooks at home. The answer is "yes, and with pleasure." Although, even he has a couple of dishes that he cooks all the time. The selection of his favorite recipes is presented in this cookbook. My Home Cooking lets you peek both under the lid of the pots on his stove and into the household around it. This hardback presents 72 imaginative recipes for everyday cooking, from breakfast and lunch to dinner, all made with easily available ingredients and illustrated by attractive pictures. Crisp photographs also open the doors into the private life of the family, accompanied by a couple of paragraphs describing how Zdeněk lives, what he likes and what he feels is his purpose.


WHEELS
restaurace na kolech

společnost: Sevruga s.r.o.
identita mobilni restaurace WHEELS
rok: 2018
produkce, projekt management / production, project management

CZ - Mobilní restaurace, která nezná hranice ani meze vaší představivosti. Dojede kamkoliv s veškerým zázemím, vybaveností a komfortem. Nemusíte řešit vůbec nic. Jen si užít kvalitní gastronomii, vybranou společnost a kouzlo okolní scenerie.

ENG - Wheels, as the name suggests, is a mobile restaurant, limited only by your imagination. It will go anywhere. A new dimension, a new experience! Wheels, this new project of Zdeněk Pohlreich, has one aim and one purpose. To join food and wonderful outdoors settings into a unique dining experience.


2017


PRVOOTEC

nakladatelství / publisher: Sevruga
autor / author: David Vais
rok vydaní / date of release: 2017
produkce, grafický návrh, sazba / production, graphic design, typesetting

CZ - Byl jsem v pohodě. Měl jsem střechu nad hlavou, chápavou ženu a solidně rozjetou živnost, která mi zajišťovala komfortní život. "Jsem ready stát se otcem," řekl jsem si. Chyba lávky. Na startu své rodičovské dráhy jsem dostal pořádnou facku. Spíš drtivý pravý hák. Ptal jsem se ostatních na zkušenosti s prvním dítětem, ale všichni mlžili. Prý si nevzpomínají. A tak jsem napsal PRVOOTCE. Bez obalu, bez keců, s praktickými postřehy a radami pro muže, ale i ženy. Prožijte se mnou dvanáctiměsíční přerod moderního muže ve funkčního a milujícího tátu a partnera. Vyhněte se zbytečným chybám a zjistěte, co vede k spokojenému dítěti a rodině.


KULINÁRIUM /THE CULINARIUM

nakladatelství / publisher: Sevruga
autor / author: Zdeněk Pohlreich
rok vydaní / date of release: 2017
produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

CZ - Kulinárium Zdeňka Pohlreicha je kniha, která měla vzniknout už dávno. Říká se, že vaření je forma umění, ale pravda to určitě není. Jde o řemeslo, které si může osvojit v podstatě kdokoli, kdo má dostatek zdravého selského rozumu a trpělivosti se naučit základní postupy a potom je aplikovat. V této kuchařce Zdeněk Pohlreich přehledně vysvětluje všechny metody tepelných úprav a demonstruje je na nápaditých receptech, které bezpečně zaujmou. "O receptech vaření není," říká Zdeněk Pohlreich. "Celý vtip je v tom, že jakmile ovládnete pravidla, už se jen zajímáte o nabídku matky přírody, kterou zpracujete tím nejlepším možným způsobem." Chcete být kuchaři, kteří nejen umějí dobře vařit, ale hlavně vědí, co se v jejich pánvi nebo hrnci děje, a umějí si poradit za všech okolností? Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich vás taji kuchařských metod s nadhledem provede. Jakmile je totiž zvládnete, bude ve vaší kuchyni lehkost, komfort a více prostoru pro kreativitu a dokonalé provedení pokrmu. Kulinárium obsahuje 17 metodik, 100 receptů s lákavými fotografiemi jídel a osobité ilustrace od Josefa Blechy a Lukáše Hudce. 

ENG - This is a book that was supposed to be written a long time ago. It is said that cooking is a form of art, but that is not true. It is a craft, which anybody can learn, if they have enough common sense and patience to master the basics and apply them properly. In this book, Zdeněk Pohlreich explains all methods of cooking using heat and demonstrates them on creative, engaging recipes. "Cooking is not about recipes," says Zdeněk Pohlreich. "The trick is to master the rules and then you can just have a look at what mother nature has to offer and process it the best way you can." Do you want to be a cook, who not only knows how to prepare good food, but also has a very good idea about what is going on in the pan or the pot, and who can deal with any situation? Chef Zdeněk Pohlreich will guide you through the mysteries of culinary methods with ease and grace. As soon as you master them, they will lend you more lightness, comfort, and space for creativity in your kitchen. A perfectly executed meal will become the standard of your cooking. This book presents 17 cooking methods, 100 recipes with attractive pictures, and original illustrations by Josef Blecha and Lukáš Hudec.


VIETNAMSKÁkuchařka s rodinným příběhem 
VIETNAMESEcookbook with familly story

nakladatelství / nakladatelství: Sevruga
autoři/ authors: Tuan & Lan
rok vydaní/ date of release: 2017
produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

CZ - Zdeněk Pohlreich vydává ve svém nakladatelství Sevruga první neautorskou kuchařku manželů Tuana a Lan, kteří v Čechách úspěšně provozují pravá vietnamská bistra. "Moc rád čtu kuchařské knihy s popisem životního příběhu kolegů restauratérů," prozrazuje Zdeněk Pohlreich. Vietnamská kuchyně je populární po celém světě a právem získává sympatie i u nás. Je svěží, lehká, plná chutí a vůní, čerstvých surovin, a přesto tak jednoduchá! Kuchařka obsahuje autentické recepty, ze kterých připravíte fantastické jídlo během krátké chvíle. Lákavé fotografie vás o tom přesvědčí. Recepty doprovází vyprávění, jak Tuan s Lan přijeli z Vietnamu do Čech a v Praze si otevřeli svoji vysněnou restauraci, ve které začali jako první Čechům nabízet vietnamské jídlo tak, jak chutná v rušných ulicích Hanoje i u domácího stolu. Příběh oživují dokumentární fotografie ze současného Vietnamu. Začtěte se do inspirativního příběhu velmi pracovitých a pokorných manželů Tuana a Lan, kteří s neutuchající energií vybudovali v Čechách nový domov a přirozeně se začlenili do naší společnosti. Objevte úžasný svět omamných vůní a lahodných chutí pokrmů plných masa, zeleniny a ryb. VietnamSKÁ kuchařka otevírá novou edici nakladatelství Sevruga, která už brzy překvapí další tematickou knihou. Těšte se na další porci zajímavých receptů a poutavých příběhů. Poznáte je snadno podle koncovky -SKÁ

ENG - The Sevruga publishing company of Zdeněk Pohlreich presents the first of its cookbooks by another author, namely the husband and wife duo of Tuan and Lan, who run several successful Vietnamese bistros in Czechia. "I love to read cookbooks, which present the life stories of my fellow restaurateurs," reveals Zdeněk Pohlreich. Vietnamese cuisine is popular all around the globe and is deservedly gaining interest even here. It is crisp, light, full of flavors and scents, fresh ingredients and yet it is so simple! This cookbook contains authentic recipes, which let you prepare fantastic food in a matter of minutes. The attractive pictures will soon convince you to try yourselves. Furthermore, you can dive into the inspirational story of the humble and hardworking Tuan and Lan, husband and wife, who built their new home in Czechia thanks to their seemingly limitless energy and managed to naturally integrate into the society. Discover the amazing world of heady scents and delicious flavors, of dishes full of vegetables, fish, and meat. You can prepare the well know dishes or try the less familiar ones. This cookbook opens a new series of the Sevruga publishing company, with more themed books to follow. They will all be easily recognizable by the name in the form of a simple adjective denoting the origin, as it is with VIETNAMSKÁ/VIETNAMESE.


2016


LEHKÁ KUCHYNĚ / LIGHT COOKING

nakladatelství / publisher: Sevruga 
autor / author: Zdeněk Pohlreich
rok vydaní / date of release: 2016
produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

CZ - "Celý život jsem na dietě a vlastně nevím na jaké. Mám nadváhu prolínající se s obezitou a strašnou chuť s tím něco udělat. Nejde ale o dietu, která jednou skončí, jde o způsob, jak to vyřešit z gruntu. Rozhodl jsem se napsat knihu o rozumném jídle, bez gastronomické hysterie a zdraví nebezpečných experimentů. Lehká kuchyně je o tom, jak vařit zdravě (raději bych řekl rozumně) a se zachováním toho, co mě na gastronomii nejvíce vzrušuje a proč ji mám rád - skvělé chuti a prezentace jídla! Tyto pokrmy mohou chutnat báječně a vypadat lákavě, a navíc se po nich nesvalíte na gauč, ale budete se cítit lehce!" říká Zdeněk Pohlreich.

ENG - I have been on a diet my whole life, I just don't know, what sort of a diet it is. I am overweight, at times getting up into the obese territory, and I would love to do something about that. The way is not a single diet program, that will end, but making a lasting and meaningful change in my approach to food and eating. I decided to write a book about reasonable eating, without the gastronomic hysteria and life-threatening experiments. Light cooking is about cooking and eating healthy (and I would rather say reasonable) food and preserving all that which fascinates and excites me about gastronomy and the reason I love it so much - great taste and excellent visual presentation. These dishes can taste amazing and look attractive and what's more, you will avoid the inevitable post-meal overstuffed nap on a couch, but will feel fresh and light instead! I wish to present gourmet food, which has fewer calories but retains the excellent visual appeal and all the elements of the social experience. Food that brings your loved ones together around one table to enjoy amazing dishes, which leave you feeling sated, but not stuffed, only light. Does it sound complicated? Don't worry, it is easier than you might think.


PROSTŘENO BEZ SERVÍTKŮ / NO FOODS BARRED

nakladatelství / publisher: Sevruga
autor / author: Zdeněk Pohlreich
rok vydaní /date of release: 2016
produkce, redakce /production, editing

CZ - Jedna z prvních a zároveň nejúspěšnější kuchařka Z.Pohlreicha si zasloužila po 6 letech oživit. Vtiskli jsme jí novou podobu v moderní grafické úpravě, s pečlivě popsanými recepty a aktualizovanou biografií. "Za tuto dobu se restaurační byznys ohromně proměnil a změnil se i pohled na to, co je a není dobré. Gastronomie se u nás zlepšuje raketovým tempem, jídla v této knize jsou však stále aktuální a moderní. Tvoří základy pro naše Café Imperial a naší restauraci Divinis přinesla již popáté ocenění Bib Gourmand v prestižním průvodci Michelin," popisuje Zdeněk Pohlreich vznik nového vydání kuchařky Prostřeno bez servítků. Obsahuje téměř 100 prověřených receptů moderní české a francouzské kuchyně, z nichž mnohé se staly ikonami gastronomie, a velmi osobní vyprávění o životě. "Od prvního vydání této knihy se mi změnil celý život. Zestárl jsem, zklidnil jsem se a jsem neskonale šťastný. Jediné, co si přeju, je, aby to trvalo věčně."

ENG - One of the first and at the same time the most successful cookbooks of Zdeněk Pohlreich, has earned a refresh after six years from the last issue. It returns in a new format, with modern graphic design, improved recipe descriptions, and updated biography. Zdeněk Pohlreich describes the new edition of the book: "Since the first edition came out, the restaurant business went through a great change and even the view of what is and what isn't good is different now. Gastronomy is improving in leaps and bounds, but the dishes presented in this book remain relevant and modern. They form the basis for our menu in Café Imperial and the Divinis restaurant owes them its five Bib Gourmand awards of the Michelin Guide." This new edition brings nearly 100 tried and tested recipes from the modern Czech and French cuisine, many of which became culinary icons. It also features very personal stories about life and living. "My whole life has changed since the first edition of this book. I got old, I got calm and I got infinitely happy."


ZPRÁVY Z NITRA / WORDS FROM THE INSIDE

nakladatelství / publisher: Sevruga
Autor / author: Zdenka Pohlreich
rok vydaní / date of release: 2016
produkce, sazba / production, typesetting

CZ - Ve svém nakladatelství jsem se rozhodl vydat rukopis mé milované ženy Zdeničky. Tentokrát v knize nenajdete jediný recept na má oblíbená jídla. Možná ale někdo najdete recept nebo odpověď na otázky, které nám servíruje sám osud. Kniha je jejím debutem a přeju jí, aby měla kniha pro vás význam. Dál vám už knihu představí Zdenička sama.

"Chtěla bych vyprávět svůj životní příběh o nemoci, která se proměnila v moc. V moc ovládnout svůj život a vzít za něj plnou zodpovědnost. Věřím, že každý dokáže změnit běh života. A co to znamená? Znamená to být pozitivní, šťastný, zdravý, úspěšný a milující. A jak to dokázat? Je to tak jednoduché a těžké zároveň. Chtěla bych se s vámi podělit o svou subjektivní zkušenost. Nepředkládám nauku ani dogma. Mám jediné přání − pokud tento příběh povzbudí jen jednoho z vás a pomůže mu, je smysl mé nemoci naplněn."

ENG - I decided to publish a book by my beloved wife Zdenička under my publishing company. You will not find a single recipe here. But you may find a recipe - or an answer - to many a question, which we get served by life itself. This is her book debut and I hope you find your own meaning in it. I will give the floor to Zdenička to present her book herself: "I wanted to tell the story of my life and my illness, which brought me great empowerment. It empowered me to take charge of and full responsibility for my life. I believe that everyone can turn the course of their life. What does it mean? It means everybody can become positive, happy, healthy, successful, and loving. How to achieve that? It is both simple and difficult at the same time. I would like to share my subjective experience. I am not presenting any doctrine or dogma. I only have one wish - to encourage you with my story. And if it should only help one of my readers, then the meaning of my illness is fulfilled."


HEAT IT UP CHEF!

nakladatelství / publisher: Sevruga
autor / author: Zdeněk Pohlreich
rok vydaní / date of release: 2016
produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

ENG - This is an issue in english language. This book is full of recipes not only for grilling meat but fish and seafood as well, together with creative appetizers and breakfasts, which may tempt even the sworn opponents of outdoor cooking. The selection of 91 of my favorite recipes is accompanied by my commentary and the ten basic principles of proper grilling.


2015


MOJE DOMÁCÍ KUCHYNĚ /MY HOME COOKING

nakladatelství /publisher: Sevruga
autor / author: Zdeněk Pohlreich
rok vydaní / date of release: 2015
produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept / production, editing, foodstyling, creative concept

CZ - Nejčastější otázka, kterou Zdeněk Pohlreich dostává, zní, jestli doma vaří? "Ano, vařím a rád, i když jako každý mám několik jídel, která vařím pořád dokola." Ta nejoblíbenější předkládá v kuchařce Moje domácí kuchyně. Nechá vás nahlédnout nejen pod pokličku, ale i do svého soukromí. Kniha v pevné vazbě obsahuje 72 nápaditých receptů pro každý den od snídaně po večeři z běžně dostupných surovin s moderními fotografiemi. Doplňují je privátní fotografie, ke kterým sepsal několik vět o tom, jak žije, co má rád a o čem pro něj život vlastně je.

ENG - For Zdeněk Pohlreich, the most often asked question is if he cooks at home. The answer is "yes, and with pleasure." Although, even he has a couple of dishes that he cooks all the time. The selection of his favorite recipes is presented in this cookbook. My Home Cooking lets you peek both under the lid of the pots on his stove and into the household around it. This hardback presents 72 imaginative recipes for everyday cooking, from breakfast and lunch to dinner, all made with easily available ingredients and illustrated by attractive pictures. Crisp photographs also open the doors into the private life of the family, accompanied by a couple of paragraphs describing how Zdeněk lives, what he likes and what he feels is his purpose.

The book includes a table of contents with pictures and QR codes, which automatically create a shopping list in your smartphone. "Come and cook with me, it's easy and fun."


PRAŽSKÁ KUCHAŘKA

nakladatelství: Prakul Production

autor: Roman Vaněk

rok vydaní: 2015

produkce, redakce, kreativa


ROMAN VANĚK | PRAŽSKÁ KUCHAŘKA
FOTOGRAFIE | TOMÁŠ BERAN

2015 - výstava fotografií

produkce, grafika


JÍDLO s.r.o.

nakladatelství: Prakul Production

autor: Roman Vaněk

rok vydaní: 2015

produkce


GRILOVÁNÍ

nakladatelství: Sevruga

autor: Zdeněk Pohlreich

rok vydaní: 2015

produkce, redakce, stylistika, kreativa

CZ - Stovka osvědčených receptů, doplněných a upravených, také čtyřicet úplně nových senzačních jídel. Možná jste ani netušili, co všechno se dá na grilu připravit - je tu zkrátka 100 + 40 důvodů, proč se pustit do grilování! Naučíte se připravovat prakticky vše, včetně ryb, mořských plodů, zeleniny a ovoce. Zvládnete taje ohně i různé grilovací metody, seznámíte se i s méně obvyklými způsoby přípravy a surovinami. Praktická, přehledná a nabitá skvělými recepty, které si zamilujete stejně jako jídla, která podle ní připravíte.

ENG - The new cookbook Grilování/Grilling brings 100 favorite recipes and 40 completely new ones. Follow these webpages and cook something delicious on a grill yourself. We will be posting several full recipes. You will find the shopping lists of ingredients for the recipes from the new book below.


2014


E-KUCHAŘKA

nakladatelství: Adaptive Garage

autor: Zdeněk Pohlreich

rok vydaní: 2014

produkce, redakce, stylistika


SNADNO & RYCHLE

nakladatelství: Prakul Production

autor: Roman Vaněk

rok vydaní: 2014

produkce, redakce, kreativa, ilustrace


ROZPAL TO ŠÉFE!

nakladatelství: Sevruga

autor: Zdeněk Pohlreich

rok vydaní: 2014

produkce, redakce, stylistika, kreativní koncept

CZ - Zdeněk Pohlreich vaří venku! Na grilu připravuje nejen pořádné kusy masa, ale i delikátní ryby, mořské plody, vtipné předkrmy a snídaně, které přilákají i zaryté odpůrce pobytu v přírodě. Zdeněk Pohlreich doplňuje svých 92 oblíbených receptů peprnými komentáři i desaterem správného grilování. Poradí vám, co při grilování skutečně využijete a jaký gril si vybrat.

ENG - This book is full of recipes not only for grilling meat but fish and seafood as well, together with creative appetizers and breakfasts, which may tempt even the sworn opponents of outdoor cooking. The selection of 91 of my favorite recipes is accompanied by my commentary and the ten basic principles of proper grilling.


2013


KLENOTY klasické evropské kuchyně

nakladatelství: Prakul Production

autor: Roman Vaněk

rok vydaní: 2013

produkce, redakce, kreativa


KOZLOVA PIVNÍ KUCHAŘKA

Plzeňský prazdroj

2013

produkce, redakce, kreativa, stylistika


KOUZELNÉ POHÁDKY

nakladatelství: Prakul Production

autor: Zdeněk Ertl

rok vydaní: 2013

produkce, sazba


O KONVALINCE A KAPRADNÍČKOVI

nakladatelství: R Media

autor: Kateřina Boušová

rok vydaní: 2013

sazba


2012


KOUZLO kuchyně Čech a Moravy

nakladatelství: Prakul Production

autor: Roman Vaněk

rok vydaní: 2012

produkce, redakce, kreativa


SUSHI DOMA krok za krokem

nakladatelství: Prakul Production

autor: Pražský kulinářský institut

rok vydaní: 2012

produkce, redakce, kreativa


ČESKÉ POHÁDKY

nakladatelství: Prakul Production

autor: Zdeněk Ertl

rok vydaní: 2012

produkce, sazba


2011


POKLADY klasické české kuchyně

nakladatelství: Prakul Production

autor: Roman Vaněk

rok vydaní: 2011

produkce, redakce, kreativa


2010


GRILOVÁNÍ krok za krokem

3xDVD

nakladatelství: Prakul Production

autor: Pražský kulinářský institut

rok vydaní: 2010

produkce, redakce, kreativa


POKRMY K RODINNÉMU STOLU

3 x DVD

nakladatelství: Prakul Production

autor: Pražský kulinářský institut

rok vydaní: 2010

produkce, redakce, kreativa


SUSHI krok za krokem

DVD

nakladatelství: Prakul Production

autor: Pražský kulinářský institut

rok vydaní: 2010

produkce, redakce, kreativa


2009


ZAPOMENUTÉ POKLADY ČESKÉ KUCHYNĚ

3 x DVD

nakladatelství: Prakul Production

autor: Pražský kulinářský institut

rok vydaní: 2010

produkce, redakce, kreativa